پس از بازدید از کارخانه، آقای محمدحسین قدرتی مدیرعامل شرکت طی سخنرانی اظهار کرد:

شرکت کارا کابل ایوان از سال 1385 در شهرک صنعتی ایوانکی فعالیت تولیدی خود را آغاز کرده و به لطف و عنایت خداوند هر روز شاهد توسعه ، پیشرفت و حرکت رو به جلوی آن بوده ایم و پروژه ای که امروز به دستان مبارک جنابعالی افتتاح شد با اشتغال زایی حدود هشتاد نفر و ظرفیت تولید ده هزار تن محصولات متنوع سیم و کابل، مشغول به فعالیت می باشد.

اکنون این ظرفیت بالقوه وجود دارد که با سرمایه گذاری به میزان یک سوم مبلغی که تاکنون هزینه شده است، با تکمیل ماشین آلات و افزایش خطوط تولید، ظرفیت تولید و میزان اشتغالزایی این شرکت را حداقل به دوبرابر افزایش دهیم.

همچنین افزودند:

شرکت کارا کابل ایوان به عنوان یکی از برندهای صادراتی معتبر در بازار سیم و کابل در کشورهای همسایه، سالهای متمادی در حال فعالیت و صادرات محصولات سیم و کابل بوده اما در سال های اخیر به دلیل مصوبات دولت های گذشته برای رفع تعهد ارزی، دچار مشکلات عدیده ای برای صادرات محصولات خود هستیم و علاوه بر آن، سازمان های مختلف به دلیل عدم رفع تعهد ارزی، مانع ادامه فعالیت شرکت و حتی واردات ماشین آلات جهت تکمیل خط تولید این شرکت شده اند.

جناب آقای رئیس جمهور در نشست بریکس فرمودند:

“جمهوری اسلامی به صورت قاطع از تلاش های موفق بریکس در راستای دلارزدایی از روابط اقتصادی میان اعضا و همچنین استفاده از ارزهای ملی و تقویت ساز و کارهای بریکس برای پرداخت و تسویه مالی حمایت میکند.”

فلذا با عنایت به سیاست خارجی که دولت سیزدهم به درستی در پیش گرفته باید سیاست های داخلی نیز مورد بازبینی قرار گیرد و قوانین دست و پاگیری که در این شرایط بزرگترین مانع صادرات برای واحد های تولید هستند تصحیح و تسهیل شوند تا بتوانیم حداقل در بازارهای منطقه و حوزه مقاومت که بستر کار فراهم هست فعالیت خودمان را گسترش دهیم.

سپس آقای وزیر طی یک سخنرانی اظهار داشتند:

خیلی خوشحال هستم که بین مجموعه ای از کارآفرینان و تولیدگران، عزیزان مهندسی و کارگران عزیزی هستم که در این وقت شب مشغول تولید هستند، خب عبادت همین است، حضرت آقا فرمودند الان در جهاد اقتصادی هستیم و جهاد اقتصادی افسرانی دارد و افسرانش شما هستید

من خوشحال هستم که برادر عزیزمون آقای قدرتی هم جوان هستند هم پرکار و پرتوان ، واقع امر این است که دلسوزان کشور همین شماها هستید، اونهایی که تمام وقت و انرژیشون را گذاشتند برای اینکه تولید کنند ، اقتصاد کشور را درست کنند پایه های اقتصادی را شکل بدهند برای جوان ها اشتغال درست کنند، امید برای جوان ها درست کنند، محصولاتشون را به دنیا عرضه کنند  و این بسیار کار ارزشمندیست، شکراله مساعیکم… بخصوص که به حمدالله روحیه ایمان و جهاد و توجه به مسائل انقلاب هم در صحبت های مدیرعامل مجموعه کاملا روشن بود و مجموعه توانمندی هستید.

در مورد خواسته های مجموعه، به استاندار فرمودند: جهت تسهیلات مبلغ 1000میلیارد ریال در کارگروه مورد پیگیری قرار بگیرد تا توسعه ظرفیت به دوبرابر وضع موجود حاصل گردد.

در مورد تعهدات ارزی مجموعه هم با رئیس بانک مرکزی صحبت خواهیم کرد تا راهی برایش پیدا کنیم . البته قانون است ولی برای کمک به دوستان انشاءالله راه حلی خواهیم یافت.